im. Gustawa Morcinka w Gdańsku
Bajkowe spotkania
Wycieczki szkolne
Chochlikowe Psoty
Zakazany skarb i inne bajki
"Zdrowo jemy, dużo wiemy"
Akcje charytatywne

Rok szkolny 2013/2014

"Sztafeta Nadziei"

5 kwietnia 2014 r. 24 uczniów naszej szkoły wzięło aktywny udział w działaniach Wolontariatu Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci podczas Sztafety Nadziei. Tego dnia łącznie z uczniami Szkoły Magellanum zebrano 6 385 zł.
                                                                                                                                       Brawo!

--------------------------------------------------------------------------------------

Sprawozdanie ze zbiórki odpadów:  1    2

------------------------------------------------------------
ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ

SPRAWOZDANIE

---------------------------------------------------------------------

18 listopada 2013 r.  nasza szkoła gościła przedstawiciela Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci panią Monikę Błażejewską. Po prelekcji rozpoczęła się w naszej szkole akcja charytatywna na rzecz hospicjum. W tym roku naszym podopiecznym został Grześ. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zorganizował zabawę andrzejkową, gdzie działała jak zwykle kawiarenka. Bilety wstępu przygotowała klasa IV b. Zebrano 408 zł. Dzięki pani Jolancie Brałkowskiej działał gabinet wróżb. Dzięki wróżącym wróżkom zebrano 76 zł. Trwa jeszcze akcja Koliber. Kolibry wykonała pani Izabela Siwiak, a sprzedaje je wytypowana klasa. Dzięki akcji Koliber zebrano 336 zł. Zapraszamy 10 grudnia do zakupu kart świątecznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Na kiermaszu świątecznym w czasie wywiadówek zebrano 200 zł. Za zebrane pieniądze zakupimy szczoteczkę soniczną oraz wkłady wymienne w kwocie 286 zł, szalik klubu "Barcelona", a dla pozostałych podopiecznych słodycze (30 paczek przygotowała Pani Agnieszka).

Serdecznie dziękujemy za okazane serce.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkiego dobrego, spełnienia marzeń oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Wszystkim rodzicom, uczniom i opiekunom serdecznie dziękujemy za okazałe serce i zyczliwość.

Rok szkolny 2012/13

Jak co roku zabawa andrzejkowa została połączona z Akcją Charytatywną na rzecz Pomorskiego Hospicjum Dziecięcego. Rodzice jak zwykle nie zawiedli. Przygotowali wiele słodkich smakołyków, działał także salon wróżb. Za zebrana kwotę zakupione zostaną rzeczy dla podopiecznych z hospicjum.

Prelekcja Moniki Błażejewskiej miała na celu zaszczepić w dzieciach chęć pomocy innym – a w szczególności w roku Janusza Korczaka. Dzieci otrzymały listę potrzeb i marzeń dzieci. Cała szkoła przygotuje jedną paczkę i przekażemy na ręce koordynatora.
                                                                           Organizatorzy:   S U, Katecheci, A. Wodnicka, G. Rzewuska, J.Węgorzewska

Nie tylko uczniowie ale także Grono Pedagogiczne aktywnie włącza się jak co roku w naszą szkolną paczkę dla rodzin potrzebujących.
                                                              Organozatorzy: Katecheci, A. Wodnicka, E. Karczewska, Pedagog Szkolny

Sprzedaz kartek świątecznych oraz płyty nagranej przez Scholę Emanuel – dochód przeznaczony na wypoczynek letni dzieci.

Organizatorzy:  Katecheta I. Mitukiewicz

Adopcja na odległość

Rok szkolny 2011/2012

Sprawozdanie